Wideokonferencje dla firm i freelancerów

Wideokonferencje dla firm i freelancerów

Jest pewne rozwiązanie, z którego korzystamy od lat przy projektach wymagających wideokonferencji. Do tej pory rozwiązaliśmy dzięki niemu problemy komunikacyjne dla branży medycznej/telemedycznej, edukacyjnej i wszelkiego rodzaju działów marketingu i sprzedaży. Tym rozwiązaniem jest ClickMeeting.

Jak wybraliśmy ClickMeeting spośród wielu dostawców webinarów?

Testowaliśmy wiele rozwiązań webinary dla firm, o różnym przedziale cenowym i różnych funkcjonalnościach. Potrzebowaliśmy oprogramowania zarówno dla małych firm, freelancerów, nauczycieli, jak i dla szkoleniowców przyciągających setki osób na swoje webinary. Dla każdego z klientów przygotowaliśmy analizę tego typu rozwiązań i zawsze optymalnie wypadało właśnie ClickMeeting. Dodatkowym atutem był też fakt, że firma jest z Gdańska. Nie wszyscy klienci czuli się komfortowo z angielskim supportem (który ClickMeeting również posiada) a polskie wsparcie przeważał szalę w kilku bardziej skomplikowanych przypadkach.

Jak Wykorzystujemy ClickMeeting?

Przede wszystkim korzystamy z możliwości integracji ClickMeeting z naszym panelem administracyjnym Dioma CMS. ClickMeeting posiada zestaw funkcji, które pozwalają nam z poziomu naszego panelu administracyjnego zarządzać spotkaniami online. Przykładowo, jeśli ktoś zakupi „bilet wstępu” na webinar, szkolenie, lekcję, kurs to nasz system automatycznie może wygenerować dla niego link dostępu, wysłać odpowiednie powiadomienie z datą, godziną i informacją o strefie czasowej (bardzo ważne w przypadku międzynarodowych projektów).

webinary medyczne

Kto korzysta z naszych rozwiązań?

Konsultacje wideo dla lekarzy i pacjentów

Pierwszą grupą byli lekarze z dość innowacyjnym pomysłem prowadzenia konsultacji on-line. W 2013 było to dość innowacyjne podejście w Polsce i bardzo ograniczone ze względów prawnych. Dzięki naszemu systemowi lekarz mógł wcześniej przygotować konsultację, wgrać odpowiednie pliki, prezentację czy nawet odtworzyć wideo. W poprzednich latach telemedycyna raczkowała w kwestii wideo i konsultacja medyczna on-line nie była w pełni uznawana prawnie. Teraz polskie prawo jest dużo bardziej przyjazne w tej kwestii.

Rozwiązania wideo dla nauczycieli języków obcych

Nauczyciele języków obcych byli kolejną grupą docelową dla naszych rozwiązań. W porównaniu z lekarzami mieli bardzo zbliżone potrzeby. Panel mógł być w tym przypadku dużo prostszy i dzięki temu dużo tańszy. ClickMeeting samo w sobie posiada wiele funkcji przyjaznych nauczycielom, dlatego nasz panel nie musi specjalnie nadpisywać tych funkcji. Dużo bardziej zaawansowane rozwiązania są dedykowane dla dużych szkół językowych, gdzie jest więcej nauczycieli i część lekcji bardziej skupia się na rysowaniu znaków np. chiński czy japoński. Po przeprowadzeniu lekcji możemy też udostępnić nagranie wideo. ClickMeeting pozwala nam nagrywać lekcje i zapisywać treści z okna czatu.

Webinary dla działów sprzedaży i MLM

Odbieramy telefon, po drugiej stronie telemarketer próbuje sprzedać produkt, z braku czasu i chęci odsyłamy go na maila, nigdy nie otwieramy tego maila lub trafia on do spamu. Sporo firm nadal trwoni masę pieniędzy na rozwiązania telefoniczne. Dużo lepiej sprawdzi się połączenie naszego panelu do zarządzania kontaktami z klientem i generowania webinarów dla konkretnych grup. Klient dostaje linka na webinar, ogląda prezentacje wideo z innymi potencjalnymi klientami, zadaje pytania, wypełnia końcową ankietę i kupuje produkt. Takich webinarów możemy przeprowadzić kilka w tygodniu albo nawet codziennie, aby każdy potencjalny klient mógł wybrać dogodny termin. Następnie w naszym panelu administracyjnym dokonujemy odpowiednich zmian w profilach klientów, dodajemy notatki i kontynuujemy proces sprzedaży. Jet to wiec również idealne rozwiązanie dla MLM, czyli marketingu sieciowego/wielopoziomowego.

Wideo instruktażowe i produktowe

Tym razem rozwiązanie, z którego sami korzystamy od czasu do czasu objaśniając funkcjonalności panelu administracyjnego. Wszystkie powyżej wymienione grupy również mogą korzystać z ClickMeeing jako narzędzia do szkoleń zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Lekarze mogą przeprowadzać operacje z transmisją wideo w HD, prowadzić wykłady, lub nawet otwarte seminaria. Nauczyciele mogą przeprowadzać szkolenia wewnętrzne i analizować nagrania z lekcji. ClickMeeting mogą też wykorzystać jako otwartą pierwszą lekcję dla setek osób po to, aby zachęcić do zapisania się na kurs. Dział sprzedaży też trzeba przeszkolić. W wielkich korporacjach takie szkolenia byłyby bardzo kosztowne a przecież wystarczy zorganizować webinar, zamiast jeździć od placówki do placówki. Takie szkolenie można oczywiście nagrać, spisać pytania i wykorzystać jako wideo instruktażowe.


Jeśli należysz do jednej z tych grup lub masz pomysł na własne wykorzystanie ClickMeeting do rozwiązania swoich problemów biznesowych to mam dla Ciebie 15% zniżki, jeśli zakupisz produkt przez poniższy link. Dodatkowym super atutem jest 30-dniowy okres testowy!

Wypróbuj za darmo!

Jeśli natomiast potrzebujesz aplikacji biznesowej, CRM, platformy do kursów, konsultacyjnej korzystającej z ClickMeeting to zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z nami :)

Wyślij zapytanie! lub Sprawdź jak wyceniamy